Strona główna   |   Fotoklub RP    |   Członkowie   |    Wystawy   |    Wydarzenia   |  Kontakt      |    Forum       

 Wydarzenia 
2014   *   2015   *   2016
2014
grudzień 2014
Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń Regionu Świętokrzyskiego w 2014 roku

zobacz PDF

10-12 października 2014
Anna Benicewicz-Miazga i Patryk Ptak zostali zaproszeni jako goście specjalni na plener grupy twórczej członków Fotoklubu RP - "AF13" w Kleszczowie.
23 września 2014
Członkowie Regionu Świętokrzyskiego Fotoklubu RP/ CKfoto.pl na spotkaniu z P.Pierścińskim. Wernisaż jego wystawy odbył się w Domu Laszczyków MWK w Kielcach.
11 września 2014
Artykuł o powstaniu Regionu Świętokrzyskiego ukazał się  w dzisiejszym Echu Dnia zobacz
4 września 2014
Odbyło się inauguracyjne spotkanie Regionu Świętokrzyskiego Fotoklubu RP.
Na spotkanie przygotowana została niespodzianka - pyszny tort czekoladowy.
1 września 2014
Z dniem 1 września 2014 rozpoczyna swoją działalność REGION ŚWIĘTOKRZYSKI FOTOKLUBU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z siedzibą w Kielcach. Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców powstał w 1995 roku i nawiązuje do tradycji Fotoklubu Polskiego (zał. 1929r.), którego głównym celem było rozwijanie fotografii artystycznej, nazwanej przez jego założyciela – Jana Bułhaka – fotografiką. Zrzesza artystów fotografików oraz sympatyków fotografii, ma także prawo (obok ZPAF) do nadawania w Polsce tytułu „artysty fotografika”. Fotoklub RP jest członkiem operacyjnym i reprezentantem Polski w Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP (kraj może mieć tylko jednego reprezentanta). Pośredniczy w uzyskiwaniu tytułów artystycznych i honorowych FIAP.
Statutowym celem działania Fotoklubu RP jest rozwój i upowszechnianie fotografii artystycznej oraz współuczestniczenie w rozwoju kultury. Fotoklub ceni sobie każdy rodzaj fotografii - od technik audiowizualnych, po fotografię klasyczną, cyfrową, a skończywszy na fotografii kreatywnej. Region założyli członkowie Stowarzyszenia Fotograficznego CKfoto.pl.
Strona internetowa Regionu: http://www.fotoklubswietokrzyski.ckfoto.pl
Stowarzyszenie Fotograficzne CKfoto.pl powstało z inicjatywy członków założycieli, w których zamyśle było promowanie fotografii oraz ukazywanie piękna naszego regionu za jej pomocą. Członkowie CKfoto.pl zainicjowali powstanie Regionu Świętokrzyskiego   www.ckfoto.pl
FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique) jest międzynarodową federacją, sztuki fotograficznej. Jest jedyną międzynarodową organizacją fotograficzną, która została uznana i jest reprezentowana przez UNESCO. Fotoklub RP jest członkiem operacyjnym i reprezentantem Polski w FIAP
www.fiap.net

Stowarzyszenie Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Region Świętokrzyski © 2014  Wszelkie prawa zastrzeżone